Megemlékezés a Föld napjáról

Utolsó módosítás: 2017. május 02.

Ismét elérkezett egy jeles nap méltatása, amikor, ha rövid időre is, de az emberiség számára fontos dolgokra irányíthatjuk a figyelmet.

1970. április 22-én 25 millió amerikai emelte fel szavát a természetért az első Föld napján, Denis Hayes amerikai egyetemista kezdeményezésére. E naptól kezdve világszerte megemlékeznek a Földről, a megóvásáról, az emberiség megmaradásának bölcsőjéről. Így történt ez Sárospatakon is, az Eszterházy Károly Egyetem Sárospataki Comenius Campusán, ahol a 3. évfolyamos nappali tagozatos tanító szakos és a 2. évfolyamos nappali tagozatos óvodapedagógia szakos hallgatók a Reál Tudományok Intézetének szervezésében hívták fel a figyelmet a Földünk aktuális állapotára, az emberi felelősségre, a személy szerepére ezen a téren. Javaslatokkal éltek, hogyan járulhatunk hozzá a fenntartható fejlődéshez, választ adva a Föld napja mozgalom egyik jelmondatára „Ki mondta, hogy nem tudod megváltoztatni a világot?"
Hír: Dr. Nagy György
Fotók: Sasi Gábor